İletişim
Güzeltepe Mh. Abidin Daver Sk. No : 7/9
Çankaya - Ankara/
info@umamifnb.com
T: +90 533 268 18 11
Back

Hakkımızda

UMAMI FOOD & BEVERAGE

Lezzetli ve yenilikçi menüler oluşturarak müşteri memnuniyetini artırır, operasyonel verimlilik sağlar ve yaratıcı içecek seçenekleri sunar.

Bora KORKMAZ
Şef

1987 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul ve Lise öğrenimini Büyük Kolej’de tamamladı.  Mezun oluncaya kadar Basketbol takımında lisanslı oyuncu olarak Büyük Kolej’de oynadı . Üniversite öncesi 1 yıllık Rotary Exchange programı kapsamında Brezilya’da yaşadı. Ardından Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden 2010 yılında mezun oldu.

Yıllardır hobisi olan “yemek pişirme”’yi, mesleği olarak geliştirmek için Ankara’da restaurantlarda çalıştı. Teknik anlamda gelişmek ve temel Teknik eğitim için 2011 yılında Mutfak Sanatları Akademisi Aşçılık Programını bitirdi.

Kanyon Le Pain Quotidien’de kısa bir iş deneyiminin ardından Katar’da bulunan, W Hotel Doha’da Michelin Yıldızlı Chef Jean-Georges’a ait Spice Market Restaurant’da çalıştı.

Fransız mutfağının temellerini öğrenmek için Le Cordon Bleu Londra’dan Cuisine Diplome aldı. Londra’da  1 Michelin yıldızlı restaurant Pollen Street Social’da staj yaptı.

Londra deneyiminin ardından, Netflix Chefs Table’da yer alan 3 Michelin yıldızlı Chef, Massimo Bottura’nın İstanbul’daki restaurantında Makarna Şefi olarak çalıştı.

2015 yılında Mutfak Sanatları Akademisi’ne, Profesyonel Eğitimlerden sorumlu Eğitmen Chef olarak geri döndü. Bu süre içerisinde Tefal’e Ar&Ge danışmanlığı, MSA fotoğraf ve video çekimlerinde food styling, Acı Tatlı Ekşi filmi ve Buğra Gülsoy’un Teknik danışmanlığı gibi pek çok farklı görevde yer aldı.

Ankara’da, kardeşi ile birlikte GastroPub açtı. Bunun yanısıra, Bardak Moscow Türk Restaurantı ve Cafe Nero’nun da içinde olduğu farklı firmaların açılış ve mutfak danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda OKAN Üniversitesi aşçılık bölümünde ders verdi. Coca-Cola reklamında food styling ve teknik danışmanlık görevi aldı.

3 yıldan daha uzun bir süre boyunca WMF markasının Türkiye marka chefi olarak görev aldı. Ürün denemeleri, yabancı tariflerin lokalize edilmesi, lokal tariflerin standardize edilmesi, Ar-Ge, reçete geliştirme, stratejik pazarlama desteği ve daha birçok alanlarda markaya destek verdi.

MEG Bebek Restaurant’ın pre-opening Executive Şefliğini üstlendikten 1 yıl sonra yolu NOBU ile kesişti. Haziran 2021 tarihindeki açılışında NOBU Istanbul’da Sous Chef pozisyonunda çalıştı. Mayıs 2022 tarihinde NOBU Bodrumun ve NOBU Beach’in Chef de Cuisine olarak açılışını yaptı.

Ocak 2023 tarihinden beri, 29 yıldır İstanbul Ulus’ta servis veren Sunset Grill & Bar Restaurant’ın Executive Chefi olarak görev almaktadır. Yanı sıra hayat arkadaşı İpek ile, ikilinin yıllar boyu edindiği deneyimlerinden ortak oluşturduğu Voltron bugün Umami Danışmanlık başlığı altında, Yiyecek & İçecek Sektöründe faaliyetini sürdürmektedir.

Kayak, Yoga ve Basketball yapmaktan en keyif aldığı sporlardır.İpek ile kurdukları DJs Cat & Bat grubu ile çeşitli organizasyonlarda DJlik de yapmaktadırlar. Anadili olan Türkçenin yanında iyi derecede İngilizce ve Portekizce konuşmaktadır. Çizgi roman ve Lego koleksiyoneridir, İpek ile evliliği süresince evlat edindikleri Robin, Maddy, Totoro, Yennefer ve Anakin adında 5 kedisi vardır.

İpek AKMAN KORKMAZ
Kurucu

1988 yılında İzmir’de doğdu. Mücadeleyi seven,tekstil sektöründe başarılı bir yönetici iş kadını anne ile büyüyen İpek, tüm öğrenim hayatına İstanbul’da annesinin yanında devam etti. Sabancı Üniversitesi Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kendisini hizmet sektöründe çalışırken hayal etti. İlk iş deneyimi olan Mövenpick Hotel İstanbul’da Misafir İlişkileri ve Concierge bölümlerinde çalıştı.

Otelin İsviçreli Genel Müdürü’nün desteği ve yönlendirmesiyle yüksek lisansını Otel Yönetimi üzerine, dünyanın en iyi otelcilik okullarından sayılan İsviçre’deki Swiss Hotel Management School’da yapmaya karar verdi.

Yüksek öğrenimi sırasında edindiği çok kültürlü ortamdan oldukça beslenen İpek, yurtdışı yolculuğunu uzatmaya karar vererek, kariyerine Dubai’de, dünyada otelciliğin okulu olarak bilinen The Ritz-Carlton markasında devam etti.

Dubai’deki başarılı  yolculuğunun ardından, Mısır’ın başkenti Kahire’de, aynı markaya ait The Nile Ritz Carlton’un açılış yönetim ekibinin en genç üyesi olarak otel içerisindeki Restaurant ve Barların açılışını yapmak üzere Mısır’a taşındı. 

Hizmet sektörüne farklı bakış açıları kazandırmış bir coğrafya olan Amerika’ya taşınmaya karar verdi ve Washington DC’deki Hilton Otel grubunda 2 sene boyunca Yiyecek & İçecek Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürdü.

Kısa bir süreliğine Türkiye’ye döndüğü 2018 senesinin sonunda hayat arkadaşı ve şuanki iş ortağı Bora Korkmaz ile yeniden karşılaştığında bir müddet daha Türkiye’de kalmaya karar verdikten hemen sonra, The Ritz-Carlton, İstanbul otelinde Outletlerin müdürlüğü görevinde başladığı iş yerinde kısa süre sonra otelin Yİyecek & İçecek Direktörlüğünü devralarak, Nobu İstanbul ve The Roof’un açılışı, Atölye Restoran ve Bleu Lounge’un yenilenmesi projelerinde görev aldı. Bunun yanısıra, otelin yönetim kurulunda da yer alarak, yöneticilik becerilerini parlatma imkanı buldu.

The Ritz-Carlton İstanbul’da geçirdiği 4 senenin ardından hayat arkadaşı Bora ile, ikilinin yıllar boyu edindiği deneyimlerinden ortak oluşturduğu Voltron, bugün ‘Umami Danışmanlık’ ismi altında, Yiyecek & İçecek Sektöründe faaliyetini sürdürmektedir.

İpek tam bir spor ve müzik tutkunudur ve hayvanseverdir. Hobileri arasında Boks, Kickbox ve Jiu Jitsu’nun yanı sıra DJlik de yer alır. Bora ile kurdukları DJs Cat & Bat grubu ile çeşitli organizasyonlarda DJlik de yapmaktadırlar.

Bora ile evlilikleri süresince edindikleri 5 kedisi vardır ve daha birçok sokak kedisine annelik yapmaktadır.

Geri Bildirim

Bizim hakkımızda
müşterilerimiz ne diyor.

UMAMI FOOD AND BEVERAGE

Bir projen mi var?
Hemen konuşalım.

İnsanlar için ilham verici yerler yaratırken, birinci sınıf kullanıcı deneyimi oluşturarak harika tadlar oluşturan, deneyimli ekibimizle yanınızdayız.

0

devam eden
proje

0

tamamlanmış
işler